Piercing Zararları

 

Her ne kadar vücut takısı olarak kullanılsa da, piercing'in çok ciddi zararlara yol açtığı birçok bilim adamı tarafından da çok sert uyarılar eşliğinde açıklanmıştır.
 
Özellikle erojen bölgeye takılan ve dile takılan piercing'ler başta olmak üzere kulak, kaş ve dudak piercing'inin çok ciddi cilt sorunlarına neden olduğu örnekleriyle görülmüştür.
 
Dile takılan piercing'ler, gün boyu bir şeyler tüketirken, konuşurken dilin sürekli olarak hareket etmesi nedeniyle, takılı olan piercing'in sürekli olarak dişlere ve diş etlerine teması nedeniyle çok ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.
 
Dil piercing'i, çene yapısı nedeniyle gün boyu yapılan fiziksel hareketler nedeniyle, dil üzerinde ve dişlerde zamanla aşınmaya ve hatta yırtılmaya, dökülmeye neden olmaktadır.
 
Birçok bilim adamının altını çizerek uyardığı dil piercing zararları birçok olumsuz sonuçla sağlık sorunlarına neden olmuştur.
 
Dile takılan piercing'in sürekli olarak dişlere temas etmesi nedeniyle oluşan aşınma, bir süre sonra dişlerin dökülmesine dahi mahal verebilmektedir.
 
Diğer yandan kaş, kulak ve dudak piercing'i, oluşabilecek dış etkenler nedeniyle, piercing'in takıldığı bölgede, zamanla bir aşınma ve hatta yırtılmaya neden olabilmektedir.
 
Tüm bunların yanı sıra, erojen bölgeye takılan Piercing'ler çok daha ciddi sağlık sorunlarına yol açmakla birlikte, hayati hastalıklara da neden olabilir.
 
Erojen bölgeye takılan piercing, HİV virüsü ve AİDS gibi çok ciddi hastalıklara yol açabilmektedir.
Tüm bunların ışığında, şayet piercing takılan bölge, gerektiği gibi sağlıklı koşullarda muhafaza edilmezse, yukarıdaki birçok sağlık sorununun yanı sıra çok daha ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !